גב תפוס- מה עושים?

דף הבית » גב תפוס

עבור רבים מאיתנו צמד המילים "גב תפוס" מוכר מאוד, לצערנו הרב. סביר שכמעט כל אחד מאיתנו יסבול בחייו מכאבי גב. אז מהן הסיבות לכך? ומה אפשר לעשות? כל הפרטים בכתבה הבאה.

תוכן עניינים:

איך אדע שהגב שלי תפוס?

לרוב, כשייתפס לכם הגב, אתם תדעו לזהות זאת. אם זו הפעם הראשונה בה אתם סובלים מכאבי גב – תוכלו לדעת אם מדובר בגב תפוס יחסית בקלות. הכאב יופיע לרוב בחלקו התחתון של הגב, ולעיתים יקרין לאזור האגן. לרוב התסמינים הם כאבים המלווים בתחושת בערה או דקירות. עוצמת הכאב משתנה מאדם לאדם וממקרה למקרה, ולעיתים יכולה להיות חמורה עד כדי קושי בתנועה. במקרים קשים של גב תפוס, האזור אף עלול להתנפח. בכל אופן, אם יש לכם ספק – כדאי לפנות לרופא מומחה על מנת לאבחן את הבעיה.

מה הם הגורמים לגב תפוס?

גב תפוס יכול להיגרם מכל מיני סיבות. לעיתים, מדובר באירוע חד פעמי שאחריו מתחילים הכאבים – תאונה כלשהי, התכופפות לא נכונה או הרמה של משקל כבד. עם זאת, לא תמיד יהיה אפשר להצביע על אירוע ספציפי. לעיתים הכאב יכול להתחיל "משום מקום" ולא יהיה ברור מה הסיבה הספציפית בגינה הוא נגרם. כאבי גב יכולים להיות תוצאה של גורמים רבים, ביניהם: ישיבה ממושכת, השמנה, חוסר או עודף בפעילות גופנית או פשוט כתוצאה של גיל.

כיצד ניתן לטפל בגב תפוס?

אם נתפס לכם הגב, אל תיכנסו לפאניקה – יש מספר דברים שתוכלו לעשות כדי להקל על הכאב. ראשית, אם המצב לא חמור ואתם עדיין מסוגלים לנוע, מומלץ לבצע פעילות גופנית קלה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך במנוחה מלאה, ופעילות גופנית מתונה דווקא יכולה לעזור. הליכה או שחייה הן פעולות שיכולות להקל מאוד על הכאב. שנית, תוכלו להיעזר בחגורת גב. זוהי חגורה שמלבישים סביב הגב התחתון והיא מספקת תמיכה לשרירי הגב. כמו כן, אמבטיה חמה או מסאז' עדין יכולים להרגיע את הגב התפוס ולהקל על תחושת הכאב. במקרים קשים יותר, מומלץ להיעזר בשירותיו של פיזיותרפיסט ולבנות תוכנית החלמה.

מה אפשר לעשות כדי למנוע כאבי גב?

כאבי גב, וגב תפוס בפרט, עלולים להופיע אצל כולנו בגיל כזה או אחר ולפגוע משמעותית באורח החיים שלנו. גב תפוס לרוב מלווה בכאבים ומונע מאיתנו לבצע פעולות יומיומיות. עם זאת, מומלץ שלא להישאר במנוחה מלאה ודווקא לנסות ולהפעיל את הגוף בזהירות. פעילות גופנית עשויה לסייע במניעה ובהקלה של כאבי גב ולכן כדאי מאוד לשלב אותה בשגרה. במקרים של כאבים קשים, אל תהססו ופנו מיד לרופא או פיזיותרפיסט. הגב שלנו הוא האיבר המחזיק את כל הגוף שלנו ושמירה עליו היא ערך עליון.

לסיכום

דלקת חוליות מקשחת היא מחלה לכל דבר. היא גורמת לכאבים רבים ולעיתים גם לדלקות באיברים נוספים. יש משמעות רבה לאבחנה מוקדמת של הבעיה, שכן רק טיפול מתאים יוכל להביא להחלמה ולהפסקת הכאבים. אל תתעלמו מסימני האזהרה – לכו להיבדק בהקדם.

מאמרים בנושא בעיות גב